Odchudzanie – 5 Piekielnie Skutecznych Sposobów Na Odchudzanie

Wiosna to doskonały czas, aby zrobić porządek ze swoim ciałem.To jest okres, w którym przyroda budzi się do życia po „zimowym” letargu i pokazuje nam, aby ruszyć do działania.Kiedy jak to nie teraz? Trzy miesiące pięknej aury za oknem, wiosennych deszczów i zapach kwitnących pąków na drzewach.

Jeżeli czujesz, że przez zimę troszkę przybrało się w pasie, czujesz się ociężały i nic Ci się nie chce, mam dla Ciebie – 5 prostych do wprowadzenia metod, aby pozbyć się kilka zbędnych kilogramów, poprawić sobie samopoczucie, a przy tym czuć się lekkim i wielką ochotą do działania. Zaczynajmy więc!

1. Woda

pij wode


Na pewno, często o niej słyszałeś i wiesz jak ważnym czynnikiem jest w naszym życiu.Człowiek w ok. 70-80% zbudowany jest wody.Dlatego też, bez wody nie jesteśmy w stanie długo przeżyć.

Jeżeli do tej pory mało jej piłeś, zapominałeś, nie chciało Ci się pić to powinieneś to zmienić.Wiedziałeś o tym, że organizm człowieka zatrzymuje sobie wodę z powodu jej niedoboru? Być może jesteś jednym z tych osób, której dotyczy ten problem, a Twoje ciało wydaje się być nabrzmiałe.Połączenie zatrzymania wody w organizmie, z nadmiarem tkanki tłuszczowej – Twoje ciało nie wygląda miło dla oka.

Ten jeden sposób, czyli picie większej ilości wody(nie herbaty, kawy itp. – to nie jest czysta woda). Oczywiście, ilość wypijanej wody zwiększaj stopniowo.Jeżeli do tej pory piłeś np. 0,5l. wody dziennie, Twoim zadaniem będzie „dobić” do 2,5 – 3 litrów wody dziennie.Niemożliwe? Ja tyle nie wypiję – spokojnie podziel sobie to na szklanki, będzie o wiele łatwiej się tego trzymać.Oprócz korzyści zdrowotnych dla Twojego organizmu, Twoje ciało będzie pozbywało się wody podskórnej – tak bardzo niechcianej.

Rozumiesz, ciało człowieka nie jest głupie, dlatego trzeba do niego odpowiednio podejść.Jeżeli organizm, zorientuje się, że dostarczasz mu wodę z zewnątrz – przestaje panikować, mija mu lęk związany z brakiem wody i koniecznością magazynowania jej i pozbywa się z organizmu.Nie, nie całej wody z organizmu, tylko ten nadmiar co niefajnie wygląda pod skórą.
Woda zdziała cuda!


2. Węglowodany proste – nie chcesz ich spożywać

cukry proste

Cukier, to podobno „biała” śmierć Nie będę tutaj pisał o szkodliwości cukru naszym organiźmie.Chciałbym tylko Cię uświadomić, że ten składnik, niestety znajduje się w znacznej ilości produktów na rynku.Nas interesują te produkty, które mają go najwięcej w swoim składzie.Wszyscy Ci, którzy spożywają dużo produktów przetworzonych np. słodkie napoje typu cola, słodycze różnego rodzaju, chipsy, fast foody i tego typu produkty – będą miały „wyzwanie”.Wiem, jak bardzo to lubicie, ale czas się pożegnać, z węglowodanami prostymi? Korzyści, które osiągniecie po odrzuceniu tych ”śmieci” są nie do przecenienia. Słodzisz herbatę, kawę?Zredukuj cukier do minimum, wręcz w ogóle go wyeliminować ze swojego jadłospisu.Lubisz deser słodki po obiedzie? Zmień to! W tej chwili ? No i co się złościsz? Została jeszcze blacha ciasta do „opędzlowania”? rozdaj sąsiadom ? A całą tą złość, spożytkuj na powstrzymanie się o słodkości.

To co mam jeść?! To proste – nie jedz produktów przetworzonych, słodyczy, cola do śmietnika.Twoim nowym napojem będzie czysta woda, zielona herbata, jedz produkty „czyste” chude mięsa, ryby, jajka, kasze, ryże, smaż na właściwych olejach, nie zapomnij o porcjach owoców i warzyw – najlepiej surowych.Ok, ruszaj zrobić porządek w lodówce?


3. Ruch Twoim przyjacielem

ruch dobry na wszystko

Rozumiem, że dwa pierwsze punkty już wprowadziłeś w życie.Teraz należałoby się trochę poruszać, „odpalić” tę maszynę i zaciągnąć do roboty. Woda dostarczona, paliwo (odżywianie) zatankowane, czas na wysyłek.Wiedziałeś o tym, że człowiek powinien robić 10.000 kroków dziennie? Ta optymalna ilość kroków, pomaga utrzymać ciało w dobrej kondycji i zdrowiu.

Pamiętaj o tym, że aktywność fizyczna w formie np.marszu, truchtu, pływania, biegania, jazdy na rowerze itp.Pomoże Ci spalić nadmiar kalorii, wspomaga odchudzanie,przywróci siły witalne i chęć do działania.Twoim zadaniem jest ruszać się 2-5 razy w tygodniu 20-30 min.Sprawdź i wprowadź w życie.


4. Ćwiczenia siłowe

ćwiczenia oporowe

Ruszasz się już? Tak trzymaj! Założę się, że samopoczucie coraz lepsze.Przed Tobą kolejne zadanie (nie narzekaj).Twój organizm zaadaptował się już do wysiłku.Jest dobrze odżywiony i nawodniony.Częstym zjawiskiem odchudzania jest, zbyt szybka utrata wagi ciała.Problemem tego zjawiska jest to, że waga maleje, a Twoje ciało nie wygląda najlepiej.A to „pelikany” na ramionach, a to nadmiar skóry w okolicach brzucha, pośladki zwisające…

Mam dla Ciebie antidotum? Sztanga, hantle, Twoim przyjacielem.Ćwiczenia siłowe (oporowe) ujędrnią Twoje ciało, wspomogą odchudzanie,nadadzą kształtu Twojej sylwetce, a Twoje mięśnie zrobią się mocne i wytrzymałe.Nie bój się ciężarów, nie urośniesz! Chyba, że taki będzie Twój cel.Zadbaj o swoją sprawność na długie lata, ćwicz z obciążeniem.Zacznij od 2 sesji tygodniowo, może być w domu, na powietrzu, w siłowni.Działaj!


5. Regeneracja

odpoczynek po treningu

Ostatni brakujący element tej układanki REGENERACJA. Sen,kolejna ważna sprawa.To podczas snu organizm się regeneruje.Nie zarywaj nocy, wysypiaj się 7-8 godzin na dobę.Zaburzenia snu przekładają się na wieczne zmęczenie,a nie o to nam chodzi.Na temat snu napiszę jeszcze osobny artykuł.Teraz chcę zaznaczyć,że każda aktywność powinna kończyć się odpoczynkiem.W związku z tym,zadbaj o odpowiednią ilość snu.Nie jesteś cyborgiem! 🙂